Що Робити Українцям, У Яких Закінчується Термін Дії Пароля

На початку 2023 року закінчується термін дії гуманітарного пароля українців, які перетнули кордон з Мексикою

Last modified 1 Квітня, 2023

Эта статья написана совместно командами LINU, Svitlo, and Ukraine Immigration Task Force.

Oновлення: 13 березня 2023 року міністерство внутрішньої безпеки США (DHS) оголосило про продовження дії паролю для українців, які отримали його на південному кордоні США в період з 24 лютого 2022 р. до 25 квітня 2022 р. Це продовження не вимагатиме від українців, які отримали гуманітарний пароль, подання заяви на продовження паролю.

Основні моменти

·   В українців, які отримали гуманітарний пароль при переході кордону з Мексикою, термін дії пароля спливає у березні-квітні 2023 року.

·   Високопосадовці USCIS добре обізнані про ситуацію та обговорюють рішення, яке б допомогло українцям, які отримали гуманітарний пароль, зберегти законний статус. USCIS хоче уникнути втрати статусу українцями. Ми сподіваємось, що до березня 2023 року вони запропонують якесь рішення.

·   Усі доступні наразі варіанти (подача до USCIS форми I-131, звернення до офісів CBP) первісно не були створені для вирішення такої ситуації та можуть не призвести до своєчасного продовження гуманітарного пароля.

·   Високопосадовець USCIS підтвердив, що українці з гуманітарним паролем не зобов’язані подавати заяву на продовження пароля за 90 днів до закінчення терміну їхнього чинного пароля.

·   Відповідно, можливо, є сенс дочекатися вказівок USCIS про продовження пароля, перш ніж приймати будь-яке рішення стосовно того, що робити далі.

·   Адвокати по всій країні підтримують зв’язок з USCIS та CBP та відстежують показники успішності доступних варіантів.

На початку 2023 року закінчується термін дії гуманітарного пароля українців, які перетнули кордон з Мексикою

Більшість українців, які перетнули американо-мексиканський кордон у березні та квітні 2022 року, отримали гуманітарний пароль терміном на один рік. Ті, хто приїхав 11 квітня 2022 року або раніше, також мали право подати заявку на TPS. В результаті, ті українці, які заїхали з паролем на один рік, і ще не отримали TPS, після закінчення терміну дії пароля будуть позбавлені свого статусу.

Існуючі варіанти продовження гуманітарного пароля не застосовуються

Історично гуманітарний пароль так широко не використовувався, і імміграційні адвокати не знають, чи можна застосувати до поточної ситуації інструкції про продовження пароля, які зараз знаходяться на вебсайті USCIS.

Що ми зробили

Ще на початку грудня 2022 року юристи та волонтери з Ukraine Immigration Task Force, LINU, Svitlo та Nova Ukraine звернулися з цього питання до високопосадовців імміграційних агентств (включаючи USCIS) та ключових організацій з переселення. Хоча рішення поки немає, ми хочемо тримати вас у курсі ситуації.

НАСЛІДКИ ЗАКІНЧЕННЯ ТЕРМІНУ ДІЇ ПАРОЛЯ

Перебування у США після закінчення дозволеного періоду може мати негативні наслідки.

Правовий статус

Після закінчення терміну дії пароля особа не має законного статусу в Сполучених Штатах, якщо тільки не подасть заяву на отримання іншого статусу і отримає його. Це означає, що термін його нелегального перебування починає нараховуватись за кожен день перебування в США. Нелегальне перебування в США може бути основою для випровадження або депортації. Хоча нині немає серйозного ризику депортації українців до України, це може змінитись у майбутньому.

Накопичення терміну нелегального перебування, як і робота без дозволу на працевлаштування, можуть мати негативні наслідки для майбутньої імміграції. Це може створити проблеми для українців, які хочуть подати заяву на постійне проживання у рамках імміграції з мотивів возз’єднання із сім’єю або імміграції з працевлаштування. Також це може вплинути на можливість такої особи повернутися до США за гостьовою, бізнес чи студентською візою. Крім того, це може перешкодити їх повторному в’їзду в країну за програмою «Єдність заради України».

Українцям, які нелегально перебувають у країні понад 180 днів поспіль, а потім залишають її, може бути заборонено повертатися до Сполучених Штатів протягом трьох років. Українцям, у яких накопичилося більше одного року незаконного перебування, а потім вони залишають США, може бути заборонено повертатися протягом десяти років.

Втрата дозволу на роботу та федеральної допомоги

Після закінчення терміну дії пароля, особа втрачає право на отримання федеральної допомоги, яку вона отримувала завдяки паролю. Для українців це означає, що вони більше не матимуть дозволу на роботу, грошової допомоги, таких як програма надання тимчасової допомоги нужденним сім’ям (TANF), програма “Додатковий дохід із соціального забезпечення” (SSI) або грошова допомога біженцям (RCA), медичне страхування через Medicaid та програма додаткової продовольчої підтримки (SNAP). Вони також можуть втратити право на певні пільги штату, такі як водійське посвідчення або державні та місцеві програми допомоги, залежно від законів цього штату або муніципалітету.

Найактуальніша інформація від USCIS

Ми зустрілися з високопосадовцями USCIS, які відповідають за програму гуманітарного пароля для українців. Нам сказали, що USCIS добре обізнана про ситуацію та можливі наслідки для українців. USCIS, CBP та DHS розглядають рішення, яке б дозволило українцям, які отримали гуманітарний пароль, зберегти законний статус. USCIS хоче уникнути втрати статусу чи пільг українцями із гуманітарним паролем. Хоча USCIS і не повідомила точну дату або як виглядатиме новий процес, ми сподіваємося, що відповідна процедура буде доступна до квітня 2023 року.

Будь ласка, майте на увазі, що продовження статусу або новий статус не можуть бути надані автоматично. Вам все одно потрібно буде подати заявку і заявки будуть розглядатися в кожному конкретному випадку окремо.

Запит на продовження гуманітарного пароля або продовження перебування: існуючі процедури

USCIS і CBP мають механізми продовження гуманітарного пароля та продовження терміну перебування, але на цей момент немає офіційно встановленої процедури або чіткого керівництва від федеральних агентств про те, як українцям слід подавати заяву на продовження пароля або продовження терміну перебування в країні.

Продовження гуманітарного пароля за допомогою USCIS форми I-131

Плюси: процес подачі простий; цей процес раніше використовувався USCIS для продовження пароля особам, які перебувають в інших ситуаціях, хоча у набагато менших масштабах.

Мінуси: поточний час опрацювання заяви становить 12 – 18 місяців. Хоча у виняткових обставинах існує процедура прискорення розгляду запитів, ми ще не чули про будь-кого, хто успішно запросив прискорення та отримав схвалення свого запиту на продовження пароля. Плата за подання заяви складає 575 доларів США на особу, якщо у вас немає права на звільнення від сплати збору. Якщо USCIS запропонує нову процедуру найближчим часом, заповнена форма I-131 може втратити актуальність.

Якщо ви вирішили подати заявку:

·   Ви повинні заповнити та надіслати поштою форму I-131 з написом на конверті «Re-Parole», а також вкласти туди копію вашого паспорта, форму i-94, лист, який пояснює, чому вам потрібне продовження пароля, і чек або заяву про звільнення від сплати збору. Конверт відправляєте за наступною адресою:

·   USCIS

·   Attn: HP

·   P.O. Box 660865

·   Dallas, TX 75266-0865

·   Інструкцію про те, як подати заяву на продовження пароля, можна знайти за посиланням (Розділ Re-Parole).

·   У той час, як процедура продовження пароля, описана на вебсайті USCIS, згадує форму I-134, яку має подати спонсор, USCIS заявила, що рішення про продовження пароля є дискреційними, і USCIS не має наміру додаткове обтяжувати українців, які вже перебувають у США. Передбачається, що USCIS може схвалювати заяви на продовження пароля для осіб, які не мають спонсорів, залежно від ситуації.

·   Плата за подання заяви складає 575 доларів США, хоча заявники з низьким доходом можуть запросити звільнення від оплати, надіславши разом із запитом на продовження пароля форму I-912 та підтвердивши низький дохід та/або отримання соціальної допомоги.

·   USCIS підтвердила, що заявники, які подають заяву на продовження пароля, не зобов’язані подавати її за 90 днів до закінчення строку їхнього чинного пароля.

·   Час опрацювання заяв на цей момент знаходиться у межах 12-18 місяців. USCIS має процедуру для прискорення розгляду заяв з гуманітарних причин, але немає гарантії, що запит на прискорення буде задоволений.

Продовження терміну перебування через CBP

CBP також має право продовжити гуманітарний пароль на кордоні шляхом продовження терміну дозволеного перебування у формі I-94. Однак багато українців з гуманітарним паролем нещодавно намагалися зв’язатися з CBP з метою продовження терміну дії пароля, і, за винятком кількох випадків, загальна відповідь CBP полягала в тому, що українці, які отримали гуманітарний пароль, мають звернутися до USCIS за його продовженням.

Якщо ви вирішите подати заявку:

·   Знайдіть на вебсайті CBP їхній найближчий до вас офіс: https://www.cbp.gov/contact/ports/deferred-inspection-sites. Ви можете написати або зателефонувати їм та пояснити свій запит.

·   Також можна призначити зустріч із регіональним офісом CBP у початковому пункті пропуску через державний кордон або в аеропорту, щоб запросити продовження гуманітарного пароля або виправлення форми I-94.

Інші варіанти для українців із терміном дії гуманітарного пароля, що закінчується

Для українців з терміном дії пароля, що закінчується, можуть застосовуватися інші потенційні заходи захисту:

Статус тимчасового захисту (TPS)

Українці, які прибули до США 11 квітня 2022 року чи раніше, мають право подати заяву на набуття статусу тимчасового захисту (TPS). Якщо ви відповідаєте вимогам, але не подали заявку, ми рекомендуємо вам зробити це якнайшвидше. Правомочні українці повинні зареєструватися протягом поточного періоду до 19 жовтня 2023 року, але ті особи, у яких термін дії пароля незабаром закінчується, повинні якнайшвидше подати форму I-821. Ви можете знайти інструкції щодо подання заявки тут: https://refugees.novaukraine.org/tps/ Ви також можете зв’язатися з адвокатами з Lawyers for Good Government або Ukraine Immigration Task Force для отримання безплатної допомоги при подачі заявки на TPS.

Для українців, які прибули після 11 квітня 2022 року, наступною датою ухвалення рішення про те, чи буде змінено статус українців на TPS, має бути 20 серпня 2023 року. Виходячи з поточних умов, багато хто вважає, що Україні буде надано статус TPS. Якщо Україні нададуть цей статус на наступний період, то правомочні українці, які фізично перебували у США на дату надання статусу, також зможуть подати заявку. Це також стосуватиметься українців, які перебувають у США з терміном перебування, що минув.

Єдність заради України (U4U)

Багато українців, які приїхали через Мексику або за туристичною візою, подали заявку та були схвалені для участі у програмі «Єдність заради України». З цим методом пов’язаний певний ризик, оскільки програма вимагає, щоб бенефіціари, яких спонсорують, перебували поза США на момент подання заявки. Таким чином, щоб заявку на програму «Єдність заради України» було розглянуто, українці, які бажають подати на участь у програмі, мають залишити Сполучені Штати до подання заявки.

Бенефіціари повинні також відповідати іншим критеріям програми, які можна знайти тут. Майте на увазі, що U4U має більш суворі вимоги, ніж ті, що застосовуються на мексиканському кордоні. Наприклад, у вас у сім’ї має бути дорослий, який є громадянином України, і сім’я мала проживати в Україні безпосередньо перед війною. Інструкції щодо заповнення заявки дивіться тут.

Притулок

Українці, які бажають подати заяву на отримання притулку, мають зробити це до закінчення першого року перебування у США https://www.uscis.gov/i-589. Українські заяви про надання притулку, як правило, є перспективними, але складними, тому тим, хто розглядає можливість їх подання, слід проконсультуватися з досвідченим адвокатом з питань надання притулку. Будь ласка, майте на увазі, що в імміграційних судах США та USCIS знаходиться рекордна кількість заяв про надання притулку — майже 1,6 мільйона заяв — і загальний середній час очікування слухання у справі становить понад 4 роки (у деяких судах майже 6 років).

Детальніше дивіться тут

Імміграція з мотивів возз’єднання з сім’єю або з працевлаштування

Особи з гуманітарним паролем, які вважаються правочинними, можуть подати заявку на зміну свого статусу іншим способом, наприклад, шляхом імміграції з мотивів возз’єднання з сім’єю або з працевлаштування. Даний вид імміграції може зайняти значний час і спричинити суттєві витрати, але це може бути варіантом для тих, хто хоче залишитися в Сполучених Штатах назавжди.

Детальна інформація тут:

https://www.youtube.com/@legalinformationnetworkfor7543/videos

Виїзд зі Сполучених Штатів

Українці, термін дії гуманітарного пароля яких спливає найближчим часом, можуть добровільно залишити Сполучені Штати до закінчення терміну їхнього законного перебування. Це запобіжить їхній нелегальній присутності в країні та допоможе гарантувати, що вони збережуть право на інші способи імміграції в майбутньому.

Прокрутити вгору